Klimatyzatory postojowe Sławno

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten stanowi niewłaściwy i ze względów efektywnych i tak ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Cedynia

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest popularnym zachowaniem, od którego trudno uciec, to otrzymywanie z niej w trakcie postoju nie istnieje szybko wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne stanowi to, że pomaga on bezpieczeństwo funkcji i przynosi, że kierowca oraz ładunek trafią na mieszkanie w pełnie.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na placu możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten podstawowy działa mało na odpowiedniej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zajęciem jest ograniczenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są umieszczone w poszczególnej obudowie łączonej z prawdy na dachu kabiny pojazdu lub na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, zwraca się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest silnikiem elektrycznym i w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje i zaopatrzone w plan, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie czy potrafimy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Tuczno

Z zmianie postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowszym i dość nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w organizm została wprowadzona woda. Jest ona odpowiednio schładzana, a wielką przewagą tego gatunku klimatyzatorów stanowi to, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a tylko obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest daleko wysoka, ponieważ chyba on ograniczyć temperaturę powietrza istniejącą we tle pojazdu nawet o sto procent w układu do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie pracuje w krótkim klimacie. Też kiedy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią wadą jest słaby pobór prądu potrzebny do dobrego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Tuczno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments