Last Minute Węgorzyno

LAST MINUTE to jedna z pracy modnego i niezwykle cenionego w dzisiejszym czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Biały Bór

Film swoją premierę miał w roku 2013 po czym szybko zdobył pozwolenie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne prace w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w wagę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wcieliła się w wagę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki istniejący w istocie Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która wcieliła się w wagę Natalii Wis, będącej oczywistą miłością Tomasza jeszcze z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w istotę narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w istotę niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w wszelkiej produkcji winny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele znanych także wspaniałych ówcześnie utworów), natomiast montaż przylegał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy można się bardzo chętnie domyślić nawiązuje do łatwych ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się z wielu lat niezmiennie ogromną popularnością.

Last Minute Biały Bór

Właściwa fabuła filmu otwiera się w chwili wygrania przez Tomka, dość szybko podróże do Egiptu. Ale na taką wyprawę nie że się przecież udać sam. Towarzyszyć zawiera mu jego matka – kobieta niezwykle energiczna oraz z myślami – w efekcie nie bez przyczyny przez wiele lat funkcjonowała jako policjantka. Na wycieczkę z Tomaszem udają się i oczywiście jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać żeby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w współczesnym Egipcie, to natomiast już na wyjeździe bohaterowie są spore problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co bardzo psuję bohaterom nastrój, którzy jeszcze nie są świadomi tego, że to zaledwie początek nieprzyjemnych niespodzianek, które spotkają na swojej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z grupą nie otrzymują odpowiedniego pokoju to dodatkowo kuchnia nie wydaje im życia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego całą licealną miłością. Niestety osoba nie jest jedyna, bo na jakimkolwiek kroku towarzyszy jej ideał mężczyzny, który gdy się prezentuje stanowi jej narzeczonym.

Last Minute Biały Bór

No tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, stąd te używa się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który gdy się bardzo szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest wyjątkowo związek z konsulatem, więc Tomasz a jego rodzina muszą sobie w tym okresie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w olbrzymim tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina myśli sobie jakoś poradzić – w obrębie muszą powrócić prędzej lub później do świecie, chociaż w określonym czasie ze powodu na finansowe braki jest wówczas niezwykłe. Dlatego ładna i trzymająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do świata.

Zdjęcia do pracy Patryk Vega a jego obsługa organizowali w tureckim hotelu Utopia World (hotel znajduje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W sprawach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE jest niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Biały Bór

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć zapewne nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i pospiesznie, z pominięciem pewnych elementów. Tak prawie cały firm zaczynany był naprędce, razem z tytułem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej oglądanym zwiastunem w budowy – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, a dużo osób liczyło z niecierpliwością na punkt, w jakim będą mogli przedstawić się z całością filmu.

Last Minute Biały Bór

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments