Poczta kurier Zgierz zamów online

Z powodu rosnącego tempa życia i zwyżkującej popularności płatności online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi zachęcają nas małymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Łowicz zamów online może być bardzo proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Łowicz zamów online

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to te o niewielkich rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas oraz nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, po pierwsze należy złożyć zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Łowicz zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas paczkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Zwyczajowo czas doręczenia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tak wielu przesyłek na pewno dostrzeżemy też korzyść z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego mieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie jeśliprzesyłki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się niższa aniżeli płatność za każdą z paczek oddzielnie. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni nadawać większe ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy produkt który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od wysłania tradycyjnej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary przesyłki powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania ładunku.

Dobrze pamiętać, że licząc wysokość pakunku i masę powinniśmy doliczyć paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zmienić swoją masę pod wpływem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy jest ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie może stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Łowicz zamów online stara się żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się obracać albo być zgnieciona przez inne paczki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Łowicz zamów online odbierając paczkę musi też ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Łowicz zamów online .

Zobacz również poczta Kurier