Promocja Deichmann Mieszkowice

Płaskostopie polega na wszystkim obniżeniu sklepienia stopy czy właśnie jej obniżeniu. Stopa jaka nie ma płaskostopia nie dotyka całą naszą powierzchnią podłoża. Kości tej stopy są łuk. U stopy jaka zajmuje płaskostopie niestety tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Trzcińsko-Zdrój

U tej kobiety powraca do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie jest do 40% ludzi. By zapobiec powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom tworzącym swoje ważne etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest podstawą płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu i obciąża stopy. Wyróżniane są dwa rodzaje płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące wynikiem zmniejszenia się łuku podłużnego stopy tak, że wszystka podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa tworzy się duża i wydaje swoją elastyczność. Płaskostopie powstaje w dowolnym wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do około 3-4. roku bycia płaskostopie jest niemal fizjologiczne, i połączony jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i obolałych mięśni. Tym stylem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z rozwojem dziecka. Deformacja stopy w istot płaskostopia zmienia prawidłowe punkty jej podparcia. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale i łydek oraz kręgosłupa. Gra tym nacisk na podłoże w tle stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje budowaniem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może i doprowadzić do rozwoju wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego bądź w skrajnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i noszenie obuwia i chodzenie. Istnieje zatem bardzo niekomfortowe i niezbędne będą buty ortopedyczne dla dzieci. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone i długo będące, prowadzić może do rozwoju stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie ale na ćwiczeniu mięśni stóp tylko i mieniu dobrze dopasowanych, szerokich i wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (ale dopiero po pomocy z specjalistą – nie na inną rękę!) i staraniu o utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała.

Promocja Deichmann Trzcińsko-Zdrój

Do ćwiczeń korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: szukanie na palcach, piętach i zewnętrznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki występującej na podłodze lub chwytanie i zwiększanie palcami stóp drobnych materiałów z ziemi. Czasem a w sukcesie zaawansowanych i występujących duże dolegliwości deformacji stóp, zadania i robienie zachowawcze mogą okazać się nieskuteczne. Konieczny potrafi się okazać wtedy zabieg operacyjny. Pomimo zatem jest niezbędne ale w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Trzcińsko-Zdrój

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments